NOWE 500 plus dla dorosłych! Musisz mieć ukończone…

Od kiedy władzę przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość 500 plus wypłacane jest dzieciom w całej Polsce. Tym razem mowa o 500 plus, ale dla dorosłych. O co dokładnie chodzi? Musisz mieć ukończone…

Od kilku lat 500 plus wypłacane jest dla dzieci w całej Polsce. Najpierw świadczenie wypłacane było tylko na drugie dziecko z czasem jednak Polacy otrzymali pieniądze także na pierwsze.

ZOBACZ TAKŻE: Pobierasz 500 plus? Nie zapomnij o 1 lutego!

Co ciekawe Ministerstwo Zdrowia zdradziło właśnie, iż pracuje nad 500 plus dla osób dorosłych. Tzw. „zdrowotne 500 plus”, dla osób, które ukończyły 40 lat.

Jak się okazuje ma być to plan odbudowy zdrowia Polaków. 500 plus mają otrzymać dorośli w formie bonów na podstawową diagnostykę.

Ma on polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po COVID-19 mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia – wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo

-powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia – Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz dodał, że wyniki badań mają pomóc w szybkim podjęciu dalszego leczenia, kiedy będzie to priorytetowe.

Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło również, że program szczepienia Polaków znacznie odciąży system ochrony zdrowia.

Co sądzicie na temat takiego pomysłu Ministerstwa Zdrowia? Jesteście za?Komentarze