Odwrócone krzyże i pentagram na figurach Matki Bożej! Kto SPROFANOWAŁ figury w Szczecinie?!

Do bulwersującego zdarzenia doszło przed jednym z kościołów na szczecińskich Pomorzanach. Ktoś namalował odwrócone krzyże i pentagram na figurze Matki Bożej. Policja szuka sprawców, którzy dopuścili się profanacji figury i kapliczki.

Profanacja przed kościołem

Do bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przed kościołem Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie. Na figurze Matki Boskiej namalowano czerwoną farbą odwrócone krzyże. Natomiast na kapliczce namalowano pentagram. W mediach społecznościowych szczecińskiej parafii czytamy:

Dzisiejszej nocy miało miejsce przykre wydarzenie. Sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej na naszym wzgórzu przed kościołem. Może ktoś coś widział? Dokąd zmierza ten świat? Ave Maria!

 

Facebook/Parafia pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie

Policja szuka sprawców

O bulwersującym czynie została powiadomiona policja. Trwa dochodzenie w tej sprawie. Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji, powiedziała w rozmowie z Polską  Agencją Prasową:

Policjanci wykonali czynności procesowe, między innymi oględziny miejsca zdarzenia, sporządzona została dokumentacja fotograficzna, sporządzona została dokumentacja fotograficzna, zabezpieczono także nagrania z kamer monitoringu. o sprawie została poinformowana prokuratura.

Odwrócone krzyże zostały tez namalowane na gablotach, które chronią figury Matki Boskiej.

Facebook/Parafia pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie

Oburzenie parafian

Pod informacją o profanacji figur Matki Boskiej od razu pojawiły się komentarze oburzonych parafian. Ludzie nie wierzą w to, co się stało. Czyn wandali uważają za karygodny i bulwersujący. W mediach społecznościowych możemy przeczytać:

To są znaki czasów ostatecznych, Antychryst zaczyna merdać ogonem i będzie na świecie tylko gorzej.

Efekt głupoty ludzkiej, którą tak chętnie teraz popiera świat.

Jest to bardzo smutne i przykre. Myślę, że jeszcze tego pożałują.

 

Źródło: Interia

Zdjęcia: Facebook/ Parafia pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w SzczecinieKomentarze