OSTRZEŻENIA POGODOWE W KRAJU – Wcześniej ostrzeżenia przed burzami i gradem teraz przed…

OSTRZEŻENIA POGODOWE W KRAJU – Wcześniej ostrzeżenia przed burzami i gradem teraz przed…

5 województw jest objętych ostrzeżeniem meteorologicznym drugiego stopnia w związku ze zbyt wysoką temperaturą.  W czterech województwach obowiązują alerty przed burzami z gradem.

 

Gorące słońce zawita również w Polsce. Do kraju dotarła już fala upałów, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed wysoką temperaturą dla 5 województw. Słupki rtęci skoczą w górę – głównie w południowo-wschodniej części kraju, gdzie wydano ostrzeżenia meteorologiczne. Obowiązują one w województwie: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim i podkarpackim.

 

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje natomiast w województwie dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim I zachodniopomorskim. Województwo dolnośląskie zostało z kolei objęte ostrzeżeniem hydrologicznym.  

 

Przypominamy, że ostrzeżenie drugiego stopnia jest wydawane w przypadku wystąpienia możliwego zagrożenia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzić do poważnych strat materialnych, a nawet nieść zagrożenie życia.

 

źródło: imgw.pl

kgKomentarze