Oto PIERWSZE miasto w Polsce, które będzie nagradzać za zaszczepienie! Popieracie?

Od samego początku kampanii szczepień panowało przekonanie, że nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić. Wałbrzych jako pierwsze miasto da bonus osobom, które zdecydowały się przyjąć wakcynę.

 

Nagrodą za zaszczepienie mają być zniżki na różne obiekty należące do samorządu, a także ulgi w opłatach miejskich. Z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja prowadzone są rozmowy z kierownictwem spółek miejskich o wartości zniżek, które mogę być przyznane.

Wcześniejszy pomysł władz miasta nie został przyjęty z entuzjazmem przez mieszkańców miasta. Chodziło o powszechny obowiązek szczepień osób powyżej 18 roku życia. Negatywny odzew spowodował wycofanie się z tego pomysłu.

Tę naszą uchwałą uderzyliśmy w alarmowy dzwonek. Jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie mówił o obowiązkowym szczepieniu, a problem był. Można powiedzieć, że w pewnym sensie nasza uchwała już przyniosła jakiś skutek, bo zaczyna się o tym poważnie mówić

Tak uchwałę o obowiązkowych szczepieniach komentował Roman Szełemej. Za te słowa w stronę prezydenta miasta kierowane były obelgi i wyzwiska. Prezydent musiał otrzymać ochronę policji w obawie przed linczem i samosądem. Obecne władze zastanawiają się jak zwiększyć wyszczepialność:

W tej chwili właściwie wyczerpujemy powoli grupę tych najbardziej zdeterminowanych

Brak odpowiedniego procenta wyszczepionych może spowodować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

 

Źródło: WP

Zdjęcie: PixabayKomentarze