Oto WYTYCZNE, których trzeba przestrzegać podczas wizyty u fryzjera. ZOBACZ!

Oto WYTYCZNE, których trzeba przestrzegać podczas wizyty u fryzjera. ZOBACZ!

Od poniedziałku otwierają się salony kosmetyczne i fryzjerskie.  Rząd opublikował listę wytycznych do jakich trzeba się stosować podczas wizyty.

Już od poniedziałku fryzjerzy i kosmetyczki będą mieli pełne ręce roboty. Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte pierwszy raz od 2 miesięcy. Dla wielu jest to wspaniała wiadomość. Warto jednak zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa opublikowanych przez rząd, które obowiązują podczas wizyty.

 

ZOBACZ TAKŻE: NAJLEPSZE 7 przepisów na pyszne i ZDROWE śniadania! Musisz o nich wiedzieć!

 

Podczas środowej konferencji prasowej rząd ogłosił zniesienie kolejnej fali obostrzeń wprowadzonych w połowie marca w związku z postępującą pandemią koronawirusa. Już od poniedziałku swoją działalność mogą kontynuować z powrotem m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jednak by mogły one sprawnie funkcjonować należy przestrzegać kilku zasad. Rząd opublikował listę wytycznych dotyczących wizyt u fryzjera i kosmetyczki.

 

Zasady bezpieczeństwa u fryzjerów i kosmetyczek

W danym lokalu, w tym samym momencie mogą przebywać tylko osoby obsługiwane. Pozostali klienci na swoją kolej muszą czekać poza salonem. Rząd zaleca m.in. „stosowanie jednorazowych okryć, ręczników, podkładów, peleryn itp. dla każdego klienta” oraz „dezynfekcję każdego stanowiska i umywalki do mycia włosów po każdym kliencie”.

Ponadto w wytycznych znalazł się także obowiązek sprzątania salonu, w tym mycie wodą z detergentem lub dezynfekcję pomieszczeń i powierzchni w salonie co najmniej dwa razy na zmianę. Każdy w salonie musi mieć na sobie maseczkę. Przed wizytą każdy klient będzie miał mierzoną temperaturę. Musi także wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia.

 

źródło: money.pl/ gov.pl/ fot. pixabayKomentarze