Pijesz w ten sposób WODĘ? Szkodzisz wtedy CAŁEMU CIAŁU!

Prawidłowe nawadnianie organizmu jest niezbędne do zachowania należytego zdrowia i korzystnego samopoczucia. Często nieświadomie robimy to jednak w niewłaściwy sposób lub co gorsza w ogóle się nie nawadniamy, sięgając po wodę tylko w przypadku zaspokojenia pragnienia.

Nasz organizm to akceptuje, ponieważ większość wody dostarczana jest do organizmu wraz z pożywieniem. Najwięcej znajduje się jej w owocach i warzywach.

 

Jak prawidłowo nawadniać organizm w ciągu dnia?

 

Najlepiej pić powoli małymi łykami, aby stopniowo uzupełniać braki. Częste wypijanie pół do jednej szklanki wody powoduje, że organizm prawidłowo ją zagospodaruje. 

Po wodę warto sięgać  pół godziny przed posiłkiem. Dzięki temu wypełni ona żołądek i da uczucie sytości powodując, że mniej się zje. Sama woda nie ma jednak właściwości odchudzających. Unikajmy picia dużej ilości płynów przed pójściem spać.

 

 

Błędy popełniane podczas picia wody:

 

1.Picie wody dużymi łykami. Ciało nie dostaje wtedy wystarczającej ilości czasu by mogło utrzymać wodę. Dostarczenie dużej ilości na raz powoduje obciążenie układu krążenia oraz nerek, a nadmiar wody zostaje szybko wydalony. Szybkie picie wody rozcieńcza ślinę, będącą ważnym elementem w procesie trawienia.

 

2. Przedawkowanie. Nadmiar wody może doprowadzić do śmierci przez hiponatremię. Takie przypadki zdarzają się, gdy wyjątkowo duża ilość wody tak bardzo rozcieńczy zawartość sodu w organizmie, że komórki zaczną pęcznieć.

 

3.Picie wody zaraz po dużym posiłku. Soki żołądkowe rozdrabniają pokarmy na mniejsze elementy. Gdy wypijemy  na szybko szklankę wody podczas tego procesu może ona rozcieńczyć soki żołądkowe i spowodować tym samym zaburzenie trawienia, prowadzić do wzdęć i niestrawności. Najlepsze rozwiązanie to picie wody 30-40 minut przed posiłkiem. Jeżeli pijemy wodę bezpośrednio po posiłku to róbmy to powoli i małymi łykami.

 

4.Picie lodowatej wody. Jej niska temperatura może stymulować nerw błędny, który  pomaga utrzymać rytm serca w normie. Warto przestawić się na wodę o pokojowej temperaturze!

 

5.Po przebudzeniu nie sięgasz po wodę. Zaraz po otworzeniu oczu warto wypijać szklankę wody na dzień dobry!

 

ZOBACZ TEŻ:DODATKOWE 1200 ZŁOTYCH dla 50 tysięcy kobiet! Musisz spełnić tylko jeden warunek.

 

 

Źródło:YouTube/pixabayKomentarze