PILNY APEL premiera Morawieckiego. Powiedział o ogromnym zagrożeniu dla Polaków!

Premier zwrócił się jakiś czas temu do Polaków z ważną wiadomością. Dotyczy ona nas wszystkich i mówi o sporym zagrożeniu.

Mateusz Morawiecki wystosował pilny apel do Polaków. Dotyczy on nas wszystkich i dotyczy pewnego zagrożenia, które może dotknąć każdego z nas. Premier w swoim ostatnim komunikacie zwrócił szczególną uwagę na coraz bardziej powszechny problem, który daje o sobie znać każdego dnia. Mowa tu o dezinformacji i tzw. „fake newsach”. Mateusz Morawiecki podkreślił, że ostatnio zdarzyło mu się natrafić na wiele fałszywych informacji w internecie.

 

Dlaczego fałszywe informacje są dla nas zagrożeniem?

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że fake newsy stanowią jedno z największych niebezpieczeństw w okresie pandemii. Dezinformacja społeczeństwa może prowadzić do chaosu oraz aktywności, które mogą mocno zaszkodzić Polakom. A jak wiadomo- chaos i panika nie prowadzą do niczego dobrego. Najważniejsze jest by zachować spokój i korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji oraz weryfikować wiadomości, które czytamy w internecie.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Relacja kobiety chorej na COVID-19. ,,Powinniście TO wiedzieć”!

 

 

– Na samym początku pandemii mówiłem o tym, że jednym z największych zagrożeń dla naszej wspólnoty jest zjawisko fake news. W ciągu ostatnich tygodni spotkałem się z setkami bzdur, kłamstw i pseudonaukowych teorii, które musiałem dementować. – skomentował premier Mateusz Morawiecki

 

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że fake newsy są niezwykle szkodliwe. Dla osób o słabej psychice takie wiadomości mogą przynieść fatalne skutki. Ważne jest korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji.

 

źródło: PAP, wirtualna polska/ fot. youtube

Komentarze