PiS ma kolejnych przeciwników. Powstała nowa koalicja

„Mamy szanse zmienić wynik kolejnych wyborów” – zapowiadają i organizują wielką koalicję. Powstała Wielka Koalicja za Równością i Wyborem. Zrzesza kobiety, które nie zgadzają się na obecną politykę rządu.

 

To będzie walka kobiety kontra rząd. Chcą blokować działania ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego, dostępu do antykoncepcji i standardów opieki okołoporodowej.

 

„Umiemy błyskawicznie zorganizować uliczny protest. Ale brakuje nam ekspertów i kontaktów politycznych. Te da nam koalicja. Jeśli uda się połączyć siły, mamy szanse zmienić wynik kolejnych wyborów”.

 

Do koalicji przystąpiło ok. 70 organizacji, między innymi: Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Feminoteka, fundacja Rodzić po Ludzku oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 

Będą monitorować zmiany prawa dotyczące praw kobiet i pilnować przestrzegania zapisów konwencji antyprzemocowej. Powstanie również lista ginekologów powołujących się na klauzulę sumienia. Pod koniec roku zamierzają pokazać Polakom „czarną księgę, w której będą przykłady łamania praw kobiet.

 

„Atmosfera w ostatnich miesiącach tak zgęstniała, że coraz więcej osób jest za liberalizacją przepisów i dziś jest to jeden z naszych oficjalnych postulatów.”

 

Gepostet von Wielka Koalicja za Równością i Wyborem am Mittwoch, 12. April 2017

 

Źródło: wp.pl

kdKomentarze