POCZĄTEK szczepień na COVID-19! Nadchodzą WIELKIE zmiany…

Wielka Brytania podjęła bardzo odważną decyzję o rozpoczęciu szczepień na COVID-19. Jest to pierwszy kraj, który zdecydował się na tak radyklany krok. Nie wiadomo jaki będzie to miało wpływ na ludzi, gdyż szczepionka nie jest jeszcze w 100 % gotowa.

Wielka Brytania zakupiła 40 milionów szczepionek od firmy Pfizer i BioNTECH. Każda dawka musi być podana 2 razy, oznacza to, że zakupione szczepionki starczą dla 20 milionów osób. Minister zdrowia Matt Hancock oznajmił, że szczepienia zaczną się od przyszłego tygodnia. Na ten moment wiadomo, że zabieg ten ma około 90 procentową skuteczność.

Help is on its way. The MHRA has formally authorised the Pfizer/BioNTech vaccine for Covid-19. The NHS stands ready to start vaccinating early next week. The UK is the first country in the world to have a clinically approved vaccine for supply.

– napisał minister.

Wielka Brytania zdecydowała się zakupić 40 milionów dawek od Pfizera. Jednak dla bezpieczeństwa rząd podpisał umowę także z firmą Moderna, która deklaruje, że jej szczepionka ma 95 proc. skuteczności.

Już dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poda do informacji polski plan szczepień.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal na całą Europę! Szalona orgia z udziałem europosła!

Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków

– powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Źródło: radiozet.plKomentarze