Położna zakażona koronawirusem! Szpital całkowicie wstrzymał…

Całkowicie wstrzymano wypisy na jednym z oddziałów szpitala. Powodem stała się zakażona koronawirusem położna.

Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpital Klinicznego we Wrocławiu, przekazała w poniedziałek że badania przeprowadzone u osób, które miały potencjalny kontakt z zakażoną położoną, nie wykazały u nich infekcji nowym patogenem.

 

Z powodu wykrycia zakażenia u jednej z położnych Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia i wypisy na oddziale ginekologiczno-położniczym.

 

„Został tam wprowadzony system bezpieczeństwa opracowany przez powołany przez dyrektora Zespół Zarządzania Kryzysowego USK. Dalsze decyzje będą podejmowane we wtorek”.

– dodała Kowalska.

 

Na początku kwietnia zakażenie koronawirusem w USK wykryto u sześciu osób, w tym u trzech pacjentów oraz trzech pracowników personelu szpitala w Klinice Chorób Serca, Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego, Klinice Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej oraz w Oddziale Intensywnej Terapii oraz Centralnej Izby Przyjęć przy ul. Curie-Skłodowskiej.

 

Na warszawskim Lotnisku Chopina ma wylądować we wtorek rano największy transportowy samolot świata, który przywiezie z Chin do Polski ładunek z niezbędnymi środkami do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu ma się znaleźć m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.

 

W Polsce zakażonych na COVID-19 jest już 6934 osób, z czego 245 zmarło z powodu koronawirusa. Od czwartku w całym kraju będzie obowiązywał zakaz całkowitego zakrywania ust i nosa dla wszystkich osób przebywających poza domem. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Tak zrobisz NAJPROSTSZĄ maseczkę higieniczną BEZ SZYCIA krok po kroku!

 

Źródło:polsatnews/pixabayKomentarze