Ponad 100 powiatów w strefach czerwonych? Wśród nich będzie wiele miast

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Z dnia na dzień sytuacja w zasadzie się pogarsza. W związku z tym rząd w najbliższym czasie ogłosi zestawienie kolejnych stref czerwonych. Najprawdopodobniej będzie teraz ich ponad sto. Wśród nich Kraków i Warszawa.

 

W środę 14 października padł kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo zdrowia odnotowało ponad 6500 nowych zakażeń. W związku z tym rząd rozważa wprowadzanie kolejnych obostrzeń. Już od 10 października obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. 15 października wejść w życie mają natomiast godziny dla seniorów.

 

To jednak nie wszystko. W najbliższym czasie rząd ogłosi nowe zestawienie czerwonych stref. Jak zapowiedział rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia będzie ich ponad sto.

 

„Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych; będzie wśród nich dość dużo miast” – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

 

Wśród powiatów, które znajdą się w czerwonej strefie będzie najprawdopodobniej Kraków oraz Warszawa.

 

W czerwonych strefach obowiązuje wiele zakazów. Wśród nich jest m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, organizowanie wydarzeń sportowych z publicznością na trybunach również jest zakazane, a poza tym w czerwonych strefach działać nie mogą wesołe miasteczka, dyskoteki, kluby nocne oraz parki rozrywki.

 

Obowiązkowe jest natomiast noszenie maseczek w całej przestrzeni publicznej, a także rękawiczek podczas zakupów.

 

Źródło: Onet, RMF 24

Foto: You Tube/ France 24 English (zrzut ekranu)Komentarze