PORUSZAJĄCE SŁOWA MĘŻA PIELĘGNIARKI! „Po 14 godzinach pracy…”

PORUSZAJĄCE SŁOWA MĘŻA PIELĘGNIARKI! Bobby Wesson za pośrednictwem mediów społecznościowych opisał życie u boku pracownicy służby zdrowia. Jego poruszający post został udostępniony przez tysiące użytkowników sieci.

 

 

 

PORUSZAJĄCE SŁOWA MĘŻA PIELĘGNIARKI!

Bobby Wesson jest mężem pielęgniarki. Jakiś czas temu opublikował bardzo poruszający post. Odniósł się w nim do zawodu, który wykonuje jego żona. Przyznał, że jest poświęcenie żony wzbudza w nim ogromny podziw.

 

 

Oto moja żona podczas krótkiej drzemki. Za godzinę wstanie, założy kitel pielęgniarki i przygotuje się do pracy. Szybko nałoży makijaż, ponarzeka, że wygląda okropnie. Ja się nie zgodzę i przyniosę jej kubek z kawą. Usiądzie na kanapie ze skrzyżowanymi nogami i spróbuje ją wypić, jednocześnie wesoło bawiąc się z synkiem – tak swój post rozpoczął mąż pielęgniarki, Bobby Wesson.

 

 

 

 

 

Mężczyzna przyznaje, że żona często w trakcie rozmowy staje się nieobecna, ponieważ ciągle myśli o swoich pacjentach. Dodaje, że ukochana nie zawsze chce rozmawiać o pracy. Są jednak dni, w których z radością mówi o tym, co jej się przytrafiło. To właśnie codzienność pracownika służby zdrowia.

 

 

 

Podczas rozmowy ze mną jej wzrok zacznie stawać się nieobecny, gdy będzie myśleć o pracy. Myśli, że tego nie zauważam. Pocałuje dziecko i mnie na do widzenia, i pójdzie pomagać ludziom, którzy przeżywają jeden z gorszych dni w swoim życiu. Wypadki samochodowe, rany postrzałowe, wybuchy, oparzenia i złamania. Bogaci, biedni, księża, narkomani, prostytutki, matki, ojcowie, synowie, córki, rodziny – nie ma znaczenia kim jesteś, ani co ci się stało(…)

Po 14 godzinach wróci. Z bolących stóp ściągnie buty, które dziś przeszły przez krew, żółć, łzy i ogień i zostawi je na zewnątrz […] Czasem śmieje się do czasu, kiedy zaczyna płakać, a czasem po prostu płacze. Ale niezależnie od tych wszystkich „czasem”, będzie gotowa na następny dyżur – napisał mąż kobiety.

Słowa mężczyzny wzruszyły ludzi na całym świecie.

 

 

 

 

Od redakcji:

My również jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom służby zdrowia, w tym szczególnie trudnym dla wszystkich okresie. Dziękujemy za wasze poświęcenie, waszą służbę. Jesteście wspaniali. 

 

 

Zobacz: Poruszający wpis lekarki na Twitterze! Napisała do swoich dzieci

Zdjęcie: PixabayKomentarze