Powstała NOWA SZCZEPIONKA! Będzie chronić przed groźną chorobą!

szczepionkę

Polacy opracowali nową szczepionkę, która będzie podawana w formie czterech zastrzyków.

Testy nowej szczepionki zostały dotychczas opracowane na myszach, ale wkrótce mają ruszyć testy na ludziach. Wszystko wskazuje na to, że będzie można zaszczepić się przeciwko groźnej chorobie.

 

„Szczepionka na miażdżycę stała się faktem! Wkrótce zaczynamy badania na ludziach! Jeszcze daleko do tego by mówić o przełomie, ale wyniki na zwierzętach przerosły nasze oczekiwania. Trzymajcie kciuki”! – o swoich doświadczeniach na łamach czasopisma BMC Medicine poinformował prof. Maciej Banach.

 

Nowa szczepionka w formie 4 zastrzyków podawana co dwa tygodnie będzie miała za zadanie zmniejszyć poziom „złego cholesterolu”- LDL.

 

„Nie będzie konieczności regularności podawania leku. Długotrwały efekt osiągnie się po pierwszej dawce i do trzech przypominających. Mówimy o szczepionce, ponieważ sposób jej tworzenia, właściwości związane z wytwarzaniem przeciwciał oraz podawanie są charakterystyczne dla szczepień” -wyjaśnia polski naukowiec.

 

W dotychczasowych badaniach zaobserwowano, że szczepionka obniżyła cholesterol całkowity o 45 proc, a cholesterol LDL o 52 proc. Po 16 tygodniach poziom tego drugiego pozostawał niższy nawet o 42 proc.

 

ZOBACZ TEŻ:TO dzieje się z twoimi PŁUCAMI po 40 latach palenia!

 

„Im większa obecność złego cholesterolu LDL, tym większe ryzyko wystąpienia miażdżycy. Taka szczepionka miałaby przede wszystkim pomagać ludziom z grup podwyższonego ryzyka sercowo-naczyniowego (grozi im zawał, udar lub już go przeszły), w tym z genetycznymi uwarunkowaniami chorób wywołujących wysokie stężenie cholesterolu LDL”- podkreśla profesor.

 

ZOBACZ TEŻ:Zamordował matkę, a sąsiadce wyłupił oczy. Bestia z Florynki nie pójdzie do więzienia!

 

Źródło:focus.pl/pixabayKomentarze