Premier przekazał WAŻNE wieści! Duże ZMIANY od 12 lutego!

Premier Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje. 12 lutego w życie wejdą duże zmiany! Jakie? O co chodzi?

Zostaną otwarte hotele, stoki, kina, teatry i baseny. Nowe zasady zostaną na razie wprowadzone na dwa tygodnie. Co dalej?

Zobacz także: SZOKUJĄCE wydarzenia w Domu Pomocy Społecznej! Jest DRAMATYCZNIE!

– Chcemy powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu – podała Kancelaria Premiera.

Rząd słucha przedsiębiorców, ale musi też być w kontakcie z lekarzami. Liczba zajętych łóżek i respiratorów jest na stabilnym poziomie, więc powoli będą otwierane kolejne obiekty.

Jak tłumaczył premier, hotele będą dostępne dla wszystkich, ale przy zachowaniu reżimu sanitarnego (oferowanych będzie tylko 50% dostępnych pokoi, posiłki do pokoju). Ponownie otwarte zostaną kina, teatry, opery i filharmonie (50% zajętych miejsc siedzących, z maseczkami, bez konsumpcji).

Fot. Pixabay

Otworzą się też stoki, boiska zewnętrze i korty.

– Koronawirus zaatakował ludzkie zdrowie, ale też i gospodarkę wielu państw na całym świecie. Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie – tłumaczą przedstawiciele rządu.

Zobacz także: Pogoda będzie bardzo DYNAMICZNA! IMGW wydało OSTRZEŻENIA!

Z tych zmian na pewno będą zadowoleni przedsiębiorcy, którzy od dłuższego czasu protestowali, sprzeciwiając się obostrzeniom.

Fot. Pixabay

Źródło: premier.gov.plKomentarze