PRZERAŻAJĄCE białe plamy na niebie! To NIE SĄ gwiazdy!

Na niebie można zaobserwować przerażające białe plamy! Przerażające, bo to wcale nie są gwiazdy. Nie są też to galaktyki!

Astronomowie zaobserwowali aż 25 000 tzw. „czarnych dziur”! Na niebie jednak wyglądają one jak białe kropki.Czy są powody do niepokoju?

Czarne dziury przez większość czasu nie promieniują, więc nie tak łatwo je znaleźć. Dopiero, gdy zaczynają aktywnie akreować materię, wydzielają ogromne ilości promieniowania, które może zostać zlokalizowane nawet kosmosie.

Teraz powstała ich szczegółowa mapa.

Zobacz także: NIEPOKOJĄCE informacje o Katarzynie Dowbor! Chodzi o jej ZDROWIE!

– To wynik wielu lat pracy nad niezwykle trudnymi danymi. Musieliśmy wymyślić nowe metody konwersji sygnałów radiowych na obrazy nieba – wyjaśnił astronom Francesco de Gasperin.

Mapa zawiera opis 4% północnej połowy nieba. Astronomowie będą ją poszerzać.

Fot. Pixabay

Co na to internauci? Ci nie obawiają się „czarnych dziur”.

dobrze robią, bez mapy mogli byśmy zabłądzić lecą tam

Myślę że największa czarna dziura jest w Sejmie PL i tej dziury trzeba się bać najbardziej. Nie tych odległych w galaktyce tyś, miliony km stąd…

U nas w sejmie jest takich czarnych dziur cała masa. Mają jeszcze rodziny. Ileż tego jest. Pochłaniają wszelkie środki publiczne (czyli nasze) i nic z tego nie ma.

Kiedy mapa będzie do kupienia w Empiku?

No tak i nie, bo kropki na niebie będące galaktykami, to też super masywne czarne dziury, gdyż przeważająca większość galaktyk takie czarne dziury w centrum posiada.

Zobacz także: TE osoby mogą już zapisywać się na szczepienia! Jest MAŁO czasu!

Fot. Pixabay

Źródło: o2.pl

Komentarze