Przerażający wypadek autobusu z dziećmi. Policja publikuje nagranie mrożące krew w żyłach

Autobus wiozący 30 uczniów szkół średnich został uderzony w bok przez auto osobowe, które na skrzyżowaniu nie zatrzymało się na czerwonym świetle. W wyniku zderzenia autobus wpadł w barierki i przewrócił się na bok. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie z wnętrza autobusu. 

Do wypadku doszło w hrabstwie Perry w stanie Ohio 19 grudnia ubiegłego roku. Osobowy Ford Mustang z wielką prędkością uderzył w bok autobusu szkolnego. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i bus uderzywszy w barierki przewrócił się na bok. Pasażerowie, którzy nie byli przypięci pasami wylecieli jak z katapulty. Film opublikowany przez policję stanowi świetną przestrogę dla wszystkich tych, którzy w środkach komunikacji zbiorowej nie chcą zapinać pasów. Ten film trzeba obejrzeć, żeby zrozumieć z jaką siłą musi się zmierzyć ludzki organizm w momencie wypadku – nie utrzyma nas żadna barierka!

 

 

Co więcej, w wypadku takiego zdarzenia wszelkie barierki, uchwyty itd., znajdujące się w autobusie mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla naszej głowy, kończyn i narządów wewnętrznych.

 

ZOBACZ TEŻ: Tysiące nowych zachorowań na wirusa SARS-CoV-2 jednego dnia. Czy to powód do obaw?

 

W tym wypadku, choć wyglądał on tragicznie, cudem nikt nie zginął. Zaledwie ośmioro uczniów i kierowca zostało zabranych do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. Skończyło się na strachu!

 

 

Mniej szczęścia miał kierowca Forda Mustanga, który z poważnymi obrażeniami, m.in. złamanym kręgosłupem, trafił do szpitala.

 

Autobus, którym jechali uczniowie nie miał pasów bezpieczeństwa, ale jeśli poruszamy się pojazdem, który je posiada – zawsze je zapinajmy. Gdyby Ci uczniowie byli przypięci pasami, prawdopodobnie nie ucierpiałby nikt z nich.Komentarze