Przyjmujesz TE suplementy? Nie mamy dobrych wieści…

Jeśli przyjmujesz te suplementy diety, to nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. O co chodzi?

Problemem jest zwartość witaminy D w suplementach. W tej sprawie zebrał się Zespół do spraw Suplementów Diety. Wynikiem jego prac jest podanie aktualizacji dotyczącej maksymalnej zawartości witaminy D w suplementach diety.

– W styczniu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zespołu do spraw Suplementów Diety Rady Sanitarno-Epidemiologicznej. Tematem spotkania było wypracowanie stanowiska dotyczącego zawartości witaminy D możliwej do stosowania w suplementach diety. Po dyskusji w gronie ekspertów określono maksymalną ilość witaminy D w zalecanej dziennej porcji w suplementach diety – czytamy w sprawozdaniu GIS.

Zobacz także: KONTROWERSYJNY strój Karoliny Szostak! PRZEGIĘŁA?

Fot. Pixabay

Jakie wartości ustalono?

2000 IU (50μg) dla suplementów diety dla zdrowych osób dorosłych do 75 roku życia;

4000 IU (100μg) dla suplementów diety dla osób zdrowych powyżej 75 roku życia.

Sprawdź zawartość witaminy D w twoim suplemencie. Jeśli wartości witaminy są tam inne niż powyżej, możesz mieć problemy. Wtedy lepiej zrezygnuj z przyjmowania takiego środka lub zapytaj w aptece o taki, który spełnia wymagania.

Zespół do spraw Suplementów Diety to organ, który doradza Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu. Działa na podstawie art. 9 ust. 2a ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59, z późn. zm.).

Zobacz także: RADOSNE informacje od Justyny Steczkowskiej! Zewsząd płyną GRATULACJE!

Fot. InstagramKomentarze