Emeryci SKACZĄ z radości! Dostaną SPORĄ podwyżkę!

Emeryci mają powody do zadowolenia. Dostaną sporą kasę! O co chodzi?

1250,88 zł – tyle od dziś wynosi najniższa emerytura lub renta. To więcej o 50,88 zł niż dotychczas. To jednak nie koniec wspaniałych wieści. Trwa nabór ofert do kolejnej edycji programu „Senior+”, a 4 marca ruszy nabór do Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”.

– Do wszystkich świadczeń emerytalno-rentowych została zastosowana waloryzacja procentowa w oparciu o rzeczywisty wskaźnik waloryzacji, zgodnie ze schematem zaproponowanym w ustawie – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dla świadczenia 2300 zł podwyżka to 97,52 zł, a np. dla 2500 zł – 106,00 zł.

Całkowity koszt waloryzacji to ok. 10,6 mld zł.

Zobacz także: KONTROWERSYJNY strój Karoliny Szostak! PRZEGIĘŁA?

zapis
Fot. Pixabay

Trwa też nabór do programu„Senior+” na lata 2021–2025 edycja 2021. Chodzi o pieniądze dla jednostek samorządu terytorialnego na stworzenie nowych oraz prowadzenie istniejących placówek dla seniorów.

Z kolei od 4 marca będzie można składać wnioski w ramach Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 – Edycja 2021. To pieniądze dla organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów, działających na rzecz osób starszych.

– Priorytetem jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Zależy nam na tym, żeby osoby starsze były jak najdłużej aktywne, miały przestrzeń do realizacji swoich zainteresowań, integracji społecznej – dodała minister Marlena Maląg.

Zobacz także: RADOSNE informacje od Justyny Steczkowskiej! Zewsząd płyną GRATULACJE!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze