Putin instaluje BROŃ JĄDROWĄ przy granicy z POLSKĄ! Wkrótce będzie gotowa do użycia!

Putin zapowiedział, że 1 lipca 2023 roku zakończy się budowa magazynów do przechowywania taktycznej broni jądrowej. Powstają one na Białorusi. Czy Polska jest zagrożona?

 

Broń jądrowa u Łukaszenki

Przywódca Rosji przekazał, że będzie sprawował kontrolę nad bronią jądrową, która znajdzie się przy polskiej granicy. Aktualnie trwa budowa magazynów na Białorusi, w których ta broń będzie przechowywana. Putin jest przekonany, że umieszczenie broni jądrowej przy granicy z Polską w żaden sposób nie narusza układu o nie rozprzestrzenianiu tego typu broni. Portal RMF24.pl cytuje słowa Władimira Putina:

Broń nuklearna sojuszników Stanów Zjednoczonych jest rozmieszczona na terytorium europejskich sojuszników Ameryki

Ponoć rozmieszczenia rakiet jądrowych na terenie Białorusi już od dawna domagał się Aleksandr Łukaszenka. Jako argument podawał, że jest sojusznikiem Rosji i graniczy z Polską oraz z krajami NATO, dlatego taka broń jest konieczna.

 

Pentagon uspokaja

Agencja Reuter przypomina, że na białoruskich lotniskach znajduje się 10 rosyjskich bombowców. Mogą one przenosić jądrową broń taktyczną. Jak donosi portal RMF24.pl Departament Stanu USA zapoznał się już z rosyjskimi planami umieszczenia broni jądrowej przy granicy z Polską. Portal cytuje oświadczenie Pentagonu:

 

Nie widzimy powodu, aby korygować naszą strategiczną postawę nuklearną, ani żadnych oznak, że Rosja przygotowuje się do użycia broni jądrowej

Informacje o rozmieszczeniu głowic nuklearnych pojawiły się w momencie, gdy Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na białoruskich urzędników i przedstawicieli przemysłu samochodowego.

 

Zdjęcie: Pexels

 

Komentarze