REWOLUCJA w sądach! Zmiany będą OGROMNE!

Będzie rewolucja w sądach! Zmiany będą ogromne! O co chodzi? Co się stało? Okazuje się, że rozprawy będą…

Chodzi o informatyzację. Dzięki niej wiele spraw załatwimy szybciej i bez wychodzenia z domu. Jakie dokładnie zmiany przewidziano?

– Konsekwentnie przenosimy polskie sądownictwo z ery papierowej do cyfrowej – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Zobacz także: Krystyna Loska ma SZOKUJĄCĄ emeryturę! Nie uwierzysz!

Nowym rozwiązaniem będą e-licytacje komornicze nieruchomości. Ustawa przewiduje też prowadzenie rozpraw za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, a wiec strony postępowania, świadkowie i biegli nie będą musieli pojawiać się w sądzie. To bardzo ważna zmiana, zwłaszcza w dobie epidemii.

– Nowa ustawa przewiduje, że osobom nieposiadającym odpowiednich urządzeń technicznych zostanie zagwarantowany dostęp do nich w sądzie. Tradycyjna rozprawa będzie mogła odbyć się za zgodą prezesa sądu w przypadku braku możliwości technicznych przeprowadzenia rozprawy zdalnej, o ile nie spowoduje to zagrożenia epidemicznego. Wyjątkowo, gdy rodzaj sprawy na to pozwoli, sąd będzie mógł rozstrzygać sprawy na posiedzeniach niejawnych – wyjaśniono.

Rozprawy w sprawach „dzikiej reprywatyzacji” nieruchomości w Warszawie będą transmitowane online.

Pisma sądowe będą dostarczane za pośrednictwem specjalnego Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych.

Zmiany są rewolucyjne. Na pewni ułatwią przeprowadzanie spraw.

Zobacz także: Jesz RYBY? Nie mamy dla Ciebie dobrych wieści!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo SprawiedliwościKomentarze