Są wątpliwości w sprawie przyjęć komunijnych! Okazuje się, że…

Są wątpliwości w sprawie przyjęć komunijnych! Okazuje się, że…

Wkrótce rusza sezon komunijny. Obecnie w przyjęciu domowym może brać udział 5 osób w domu gospodarza. Czy można jednak wynająć większy lokal?

Okazuje się, że nie ma takiej możliwości, bo obecnie obowiązuje zakaz organizowania przyjęć okolicznościowych, czyli też przyjęć komunijnych.

Zobacz także: Krystyna Loska ma SZOKUJĄCĄ emeryturę! Nie uwierzysz!

Szczegóły znajdują się w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021.512 ze zm.).

Można jedynie organizować spotkania lub zebrania służbowe i zawodowe, a także imprezy i spotkania do 5 osób w domy gospodarza. Do limitu nie wliczamy osoby, która organizuje imprezę oraz osób z nią zamieszkujących, a także zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Dodatkowo do 25 kwietnia 2021 r. restauracje nie mogą prowadzić działalności stacjonarnej, a jedynie mogę przygotowywać i wydawać jedzenie na wynos.

– Biorąc pod uwagę dynamiczny charakter sytuacji pandemicznej, należy na bieżąco śledzić obowiązujące zasady i obostrzenia sanitarne oraz zmieniające się w tym zakresie przepisy prawne – podkreślają urzędnicy RPO.

Tu wszystko zmienia się dynamicznie, choć nie należy raczej liczyć na szybkie otwarcie restauracji i sal do organizacji imprez okolicznościowych.

Zobacz także: REWOLUCJA w sądach! Zmiany będą OGROMNE!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze