Spotkanie Trzaskowskiego z Hołownią. Sprawdź, o czym rozmawiali!

Rafał Trzaskowski spotkał się z Szymonem Hołownią, by rozmawiać o „ponadpartyjnej prezydenturze”. Spotkanie można było śledzić w serwisie społecznościowym Facebook. O czym rozmawiali? Czy Szymon Hołownia udzielił mu poparcia?

Szymon Hołownia przedstawił Rafałowi Trzaskowskiemu postulaty, które jego zdaniem stanowią „minimum bezpartyjnej prezydentury”. Zaakceptowanie ich przez Rafała Trzaskowskiego miałoby ułatwić wyborcom Hołowni podjęcie decyzji w drugiej turze.

 

Co postulował Hołownia?

Szymon Hołownia przedstawił Trzaskowskiemu swoje postulaty w zakresie weta demokratycznego, weta samorządowego i weta dotyczącego zielonego ładu. Pierwsze z nich ma polegać na blokowaniu ustaw, które „nie spełniają kryteriów prawidłowej legislacji”. Drugi z pomysłów zakłada weto wobec ustaw „dokładających zadań samorządowi bez wskazania środków, z których mają być zrealizowane”. „Weto zielone” z kolei to sprzeciw wobec ustaw naruszających neutralność klimatyczną Polski, pogłębiających kryzys wodny lub dewastujących środowisko naturalne. Wśród pozostałych postulatów znalazło się m.in. zatrudnienie pozapartyjnych osób na stanowiskach w Kancelarii Prezydenta.

 

Deklaracje Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski zgodził się na propozycje Hołowni. Zapowiedział, że będzie blokował wszystkie pomysły, które będą łamały „konstytucję, reguły praworządności”. Jak stwierdził – jego ideałem jest „próba wsłuchania się we wszystko, co mówią kandydaci opozycyjni”. Zauważył, że walka z kryzysem klimatycznym jest istotnym postulatem jego programu, opowiedział się także za wzmocnieniem samorządów.

Hołownia nie zadeklarował jasno, komu mają udzielić poparcia jego wyborcy, sam zaś zagłosuje przeciwko wizji Andrzeja Dudy – co potwierdził w trakcie spotkania.

 

ZOBACZ TEŻ:  Szymon Hołownia zapowiada budowę ruchu. Podał szczegóły.

 

zdjęcie: Facebook

 

 Komentarze