Straszna śmierć 19-latka z Łomży. Zmarł przez e-papierosy?!

ratownika, e-papierosy, 12-latki, 6-latek, ratownik, mięsnym, wiaduktem, pogotowie, pracownika, olsztyna

O szkodliwości e-papierosów mówi się w ostatnich latach coraz więcej. Często dyskusja w tej sprawie przybiera mało merytoryczne formy, bowiem zwolennicy e-papierosów oskarżają przemysł tytoniowy o fałszowanie badań, zaś przedstawiciele przemysłu tytoniowego uważają, że lobbyści e-papierosów mają interes w tym by zdyskredytować tradycyjnie palony tytoń. Ostatni przypadek z Łomży każe sądzić, że e-papierosy mogą być bardzo groźne dla zdrowia. 

W ubiegłym tygodniu do  szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, na Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy trafił 19-letni chłopak z mocną niewydolnością oddechową. Jego choroba przebiegała tak piorunująco, że bardzo szybko należało skierować go na OIOM, ponieważ potrzebował pomocy w podtrzymaniu oddechu. Lekarze jednak byli bezradni – kilka dni później młody i jak się dotąd wydawało zdrowy mężczyzna zmarł. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że udział w tym mogły mieć e-papierosy.

 

Jak ustalili lekarze, mężczyzna przez długi czas nałogowo palił e-papierosy. Sekcja zwłok i badania przeprowadzane jeszcze przed śmiercią wykazały, że to prawdopodobnie one doprowadziły do śmierci 19-latka.

 

Wynik sekcji zwłok wykazał, że płuca były dramatycznie uszkodzone. Przebieg był piorunujący, zmarł w ciągu kilku dni z powodu niewydolności oddechowej, uszkodzenia płuc

– powiedział Henryk Pawłowski ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

 

ZOBACZ TEŻ: Gostyń: był niezadowolony z żony. KUSZA miała być rozwiązaniem wszystkich problemów

 

Jak informuje portal fakt24.pl, tylko od początku tego roku u kilkunastu osób w Polsce zdiagnozowano poważne choroby i uszkodzenia płuc wywołane przez palenie e-papierosów. Lekarze biją na alarm, bowiem ich zdaniem e-papierosy mogą być groźniejsze nawet od zwykłych papierosów.

 

W Ameryce stwierdzono w tamtym roku mnóstwo zgonów, jak również uszkodzeń płuc. Są jednoznaczne dowody, że to jest szkodliwe. To jest sama chemia, różne rzeczywiście rozpuszczalniki i substancje są tam dodawane, nawet niektóre stany zabroniły sprzedaży e-papierosów. Ważne żeby do młodzieży dotarła ta informacja, że to jest niebezpieczne

– powiedział Henryk Pawłowski cytowany przez fakt24.pl

 

źródło: fakt 24. pl/ źródło foto: screenshot/ yutube .com Komentarze