Szczepionka na COVID-19 w PLASTRACH?! Sprawdź, przez ile czasu zapewni ochronę przed koronawirusem!

Naukowcy przekazali pozytywne wieści odnośnie wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Na pierwsze testy będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Naukowcy przekonują, że byli w stanie działać szybko ze względu na wcześniejsze doświadczenia z epidemiami SARS-CoV (2003) i MERS-CoV (2014). Ich zdaniem, oba te wirusy są spokrewnione z SARS-CoV-2, a kluczową rolę w ich zwalczaniu odgrywa białko powierzchniowe.

 

Pierwszy recenzowany artykuł n temat szczepionki na koronawirusa ukazał się w piśmie „The Lancet”.

Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili pozytywne wyników testów szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Badania prowadzone były na myszach.

 

Jak wyglądałaby szczepionka na koronawirusa i kiedy będzie dostępna dla ludzi?

 

Nowa szczepionka ma postać plastra pokrytego mikroigiełkami wykonanymi z cukru, które po wkłuciu rozpuszczają się i w ciele rozprowadzają pożądane substancje. Proces uwalniania się przeciwciał trwa ok. dwóch tygodni. Po zastosowaniu szczepionki osoby mają być odporne na koronawirusa przez rok.

Plaster jest wielkości opuszka palca i może być przechowywany w temperaturze pokojowej. To ułatwia możliwość produkowania szczepionki na masową skalę.

 

Żeby szczepionka została dopuszczona do pierwszej fazy badań klinicznych na ludziach potrzebna jest zgoda Federalnej Komisji ds. Żywności i Leków (FDA).

 

„To szczególna sytuacja, różni się od wszystkich znanych nam z przeszłości. Nie wiemy, ile potrwa proces badań klinicznych. Zwykle trwa to rok, czasem dłużej, ale liczymy, że ogłoszone niedawno zmiany procedur przyspieszą go.”

– czytamy na łamach pisam „The Lancet”.

 

ZOBACZ TEŻ:Tylko tak możesz zarazić sie koronawirusem. Najnowsze ustalenia uczonych

 

 

Źródło:radiozetwiadomości/pixabay

Komentarze