SZCZEPIONKA na koronawirusa! Córka prezydenta jest już zaszczepiona!

Szczepionka na koronawirusa. Córka prezydenta jest już zaszczepiona.

Na wtorkowym posiedzeniu rosyjskiego rządu Władimir Putin przekazał, że Rosjanie wprowadzili do użytku, jako pierwsi na świecie, szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Putin podkreślił, że jedna z jego córek jest już zaszczepiona.

Władimir Putin wyznał, że szczepionka przeszła niezbędne testy i jest bezpieczna dla ludzi. Jak zaznaczył jego córka, którą poddano szczepieniu czuje się dobrze. Według rosyjskich władz, w pierwszej kolejności zaszczepieni będą nauczyciele oraz pracownicy służby zdrowia.

Szczepionka na koronawirusa

Rosja, to pierwszy kraj, który zarejestrował szczepionkę na koronawirusa. Środowisko naukowe podchodzi jednak sceptycznie do szczepionki Rosjan. Wszystko z uwagi na brak przeprowadzenia trzeciej fazy badań. Ta zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Testowana jest na dużej liczbie osób.

Rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia Tarik Jasarević przekazał, że organizacja jest w trakcie rozmów z Rosją. Chodzi o przyznanie wstępnej kwalifikacji WHO dla zarejestrowanej w Rosji szczepionki na COVID-19.

-Jesteśmy w bliskim kontakcie z rosyjskimi władzami ds. zdrowia, trwają dyskusje na temat możliwości przyznania wstępnej kwalifikacji WHO dla szczepionki, ale taka procedura obejmuje rygorystyczny przegląd i ocenę wszystkich wymaganych danych, dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności – mówił Jasarević.

Szczepionkę nazwano Sputnik V. -Jest jedną z pierwszych szczepionek na świecie, której skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono – powiedział podczas spotkania z prezydentem Rosji minister zdrowia Michaił Muraszko.Komentarze