Szokująca przepowiednia z kalendarza sprzed 2 tysięcy lat! Dotyczy epidemii (…)?!

Kalendarz sprzed 2 tysięcy lat stworzony przez tureckie plemiona zamieszkujące  tereny środkowej Azji wzbudził zainteresowanie naukowców. Nazywany kalendarzem 12 zwierząt dokument i zawarta w nim szokująca przepowiednia, która dotyczy wybuchu epidemii w 2020 zdaniem ekspertów może mieć powiązanie z obecną pandemią koronawirusa i mogła zostać przewidziana przez ówczesnych uczonych.

Naukowcy pracujący dla portalu „Ahval” ustalili, że kalendarz powstał w 209 roku przed Chrystusem. Każdy rok jest opatrzony jednym ze zwierząt, które mają go symbolizować. Do roku 2020 przypisywany jest szczur, który kojarzy nam się z groźnymi chorobami, które przenosi. Zdaniem tureckiego badacza Oğuzhana Türka szokująca przepowiednia, która została zawarta w kalendarzu na rok 2020 może dotyczyć wybuchu pandemii koronawirusa. Ekspert uważa, że mogła ona zostać przewidziana przez autorów kalendarza. Naukowiec postanowił zacytować jej treść jako dowód, że słowa uczonych sprzed 2000 lat mogły się sprawdzić.

 

 

ZOBACZ:Cierpisz na TĘ przypadłość? Koronawirus może być dla ciebie szczególnie niebezpieczny!

 

 

Według autorów starożytnego dokumentu rok 2020 miał przynieść wiele klęsk i cierpień dla ludzkości. Uczeni przewidzieli min., że wiele miejsc na świecie zostanie zniszczonych przez żywioły. Pisali również, że dojdzie do wzrostu przestępczości, a ziemię nawiedzi wiele plag tj, pożary, czy trzęsienia ziemi. Oprócz tego w kalendarzu napisano o chorobie nazywanej „zatülcenb”, którą można przetłumaczyć jako „zapalenie opłucnej”.  Oğuzhan Türk uważa, że to może być koronawirus, ponieważ objawy choroby przytoczonej przez starożytnych to min. gorączka i niewydolność oddechowa, które towarzyszą również COVID-19. Zdaniem twórców kalendarza antidotum na dolegliwość miała być wysuszona kora rośliny z rodziny wawrzynkowatych. Według tureckiego naukowca do rewelacji zawartych w kalendarzu należy podchodzić z dystansem, a nie jako proroczej przepowiedni i traktować ją jako ciekawostkę historyczną.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Wielkanoc w obliczu koronawirusa! Jak będzie wyglądać? Co z kropieniem święconek?

 

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.comKomentarze