SZOKUJĄCE wyznanie dziennikarza TVN24. Chodzi o jego córkę!

Piotr Jacoń w szczerym wywiadzie dla magazynu społeczności LGBT „Replika”, opowiedział o swojej transpłciowej córce. Skrytykował przy okazji Krystynę Pawłowicz i ujawnił jak wspiera swoją córkę Wiktorię.

Był syn, jest córka

Dziennikarz Piotr Jacoń opowiedział w jaki sposób on i jego żona dowiedzieli się, że ich syn czuje się kobietą. Od lat syn Stanisław zmagał się z depresją, lękami i samookaleczaniem. Rodzice nie wiedzieli, jaka jest przyczyna złego stanu psychicznego 21-latka. W końcu doszło do rozmowy telefonicznej między rodzicami, którzy mieszkają w Gdyni, a synem, który studiuje w Warszawie. Piotr Jacoń wspominał w rozmowie z magazynem Replika:

Latem zeszłego roku moje dziecko zaczęło przebąkiwać, że robi jakieś badania i że o czymś  „musi nam powiedzieć”. Kluczowa rozmowa odbyła się przez telefon, na głośnomówiącym. Nie pamiętam dokładnie jej słów, ale musiała powiedzieć, że od dawna źle czuje się w swoim ciele.

Wsparcie Wiktorii

Dziennikarz stacji TVN24 zapewnił, że od razu on i jego żona w pełni zaakceptowali syna jako kobietę. Jednocześnie Jacoń zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo skomplikowane, ponieważ był ojcem syna, a nagle okazało się, że ma córkę. Dziennikarz powiedział:

Niemal automatycznie z żoną weszliśmy w tryb pełna akceptacja. Zapewniliśmy nasze dziecko o miłości i wsparciu. To była spokojna rozmowa. Gdy się skończyła, to oboje się rozpłakaliśmy.

Facebook/Replika

Krytyka Pawłowicz

Piotr Jacoń ujawnił co myśli na temat postawy profesor Krystyny Pawłowicz, która w kwietniu w mediach społecznościowych ujawniła dane transpłciowego dziecka i skrytykowała dyrekcję szkoły, że ta wspiera ucznia. Dziennikarz powiedział o Krystynie Pawłowicz:

Takich osób nie powinno być w przestrzeni publicznej. Ich obecność jest niesamowicie szkodliwa!. Uwalnia to, co w społeczeństwie najgorsze.

Transpłciowa córka Piotra Jaconia żyje w związku z inną kobietą. Dziennikarz po tym jak dowiedział się o transpłciowości swojego dziecka, stworzył reportaż o rodzicach osób transpłciowych. Reportaż nosi tytuł Wszystko o moim dziecku. Był emitowany na antenie stacji TVN24.

Facebook/Replika

Źródło: Replika

Zdjęcia: Facebook/Replika

Facebook/Piotr JacońKomentarze