TEN kraj został ZDYSKWALIFIKOWANY z Eurowizji! Powód jest SZOKUJĄCY!

Media społecznościowe obiegła właśnie zaskakująca informacja. Organizatorzy Eurowizji zawiadomili, że następny utwór reprezentacji Białorusi narusza zasady konkursu. Z tego względu kraj ten w tym roku nie weźmie w nim udziału.

 

Europejska Unia Nadawców (EBU), która aranżuje wydarzenie, poprosiła 10 marca Białoruską Kompanię Telewizyjno-Radiową o uczynienie wszystkiego, co możliwe dla udziału kraju w Eurowizji 2021. W praktyce oznaczało to naniesienie poprawek do tekstu piosenki „Nauczę cię”, którą miała zaśpiewać grupa Hałasy ZMiesta. Przebój ten został uznany jako zaangażowany politycznie.

 

Zespół uzyskał popularność stosunkowo niedawno.

 

Jest znany z wychwalania reżimu Alaksandra Łukaszenki, a w swoich piosenkach wyśmiewa opozycję, demonstrantów i uchodźców politycznych

– skomentowała Telewizja Biełsat.

 

 

Biełteleradiokampania przedstawiła wtedy w wyznaczonym czasie nową piosenkę tych samych artystów. Nowe zgłoszenie zostało wnikliwie rozpatrzone, by ocenić, czy ma prawo udziału w konkursie

– brzmi komunikat EBU w tej sprawie.

 

Reprezentacja Białorusi przedstawiła więc wkrótce nowy utwór. Organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że ta piosenka również jest sprzeczna z regulaminem, dlatego też kraj ten nie weźmie udziału w Eurowizji.

 

ZOBACZ TAKŻE: GIGANTYCZNY sukces TVP! Jacek Kurski ściągnął WIELKĄ GWIAZDĘ!

 

Źródło: TVP Info, Youtube

Fot.: Youtube

Komentarze