TEN sondaż nie pozostawia wątpliwości! Andrzej Duda jednoznacznie oceniony!

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem wśród polskich polityków. Tak wynika z sondażu zrealizowanego przez pracownię IBRiS dla Onetu. Głowie państwa ufa aż 28,8 procent badanych respondentów. To bardzo dobra informacja dla prezydenta przed przyszłorocznymi wyborami!

Z sondażu wynika, że prezydent Andrzej Duda w rankingach zaufania mocno trzyma się fotelu lidera. Ufa mu 28,8 procent badanych, 17,9% zadeklarowało, że raczej mu ufa. Głowa państwa ma kilkuprocentową przewagę nad szefem rządu, Mateuszem Morawieckim, którego zaufaniem darzy 22.6 procent respondentów. Na trzeciej pozycji uplasowała się była kandydatka na premiera z ramienia KO, Małgorzata Kidawa-Błońska. Pani polityk ufa 20 procent pytanych. Tuż za podium znaleźli się prezes PiS, Jarosław Kaczyński i lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

ZOBACZ:Prezydent Duda znowu popełnia gafę. Zobacz jaki zrobił prezent

 

Daleko w tyle znalazł się Donald Tusk, który nie tak dawno temu był brany pod uwagę jako kontrkandydat Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Byłemu premierowi RP nie ufa aż 40.6% badanych Polaków co jest bardzo kiepskim wynikiem i świadczy, że Tusk nie jest już tak lubiany jak dawniej. Co ciekawe respondenci byli pytani również o Szymona Hołownię, który zadeklarował start w wyborach prezydenckich 2020. Okazało się, że aż 46,1% osób biorących udział w badaniu, w ogóle go nie zna! Badanie zrealizowano w dniach 6-7 grudnia 2019 metodą telefoniczną.

 

ZOBACZ TAKŻE:Agata Duda WYSZŁA w tym na ulicę! Opinia jest jednoznaczna

 

 

źródła: fakty.interia.pl, foto youtube.com

 

 

 

 Komentarze