TERESA LIPOWSKA ZDRADZIŁA, ILE WYNOSI JEJ EMERYTURA!

Teresa Lipowska to popularna polska aktorka, która przyszła na świat 14 lipca 1937 w Warszawie. W 1957 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 

Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura.

Ogromną popularność i sympatię widzów przyniosła jej rola Basi, w uwielbianym przez Polaków serialu „M jak miłość”.

 

 

 

Przez wiele lat była związana z warszawskim Teatrem Ludowym. W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena. Była członkinią kabaretu „Dudek”. Przez 44 lata była w związku małżeńskim z aktorem Tomaszem Zaliwskim. Niestety, artysta zmarł w 2006 roku. 

 

 

 

 

Niedawno gwiazda serialu „M jak miłość” była gościem programu Pytanie na śniadanie. Mówiła wówczas o trudnościach, z którymi muszą zmagać się seniorzy w naszym kraju. Bez ogródek wyznała, że brak refundacji na niezbędne leki to zmora osób w podeszłym wieku.

 

 

 

 

– Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę… […] Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej – mówiła w rozmowie z dziennikarzami gwiazda serialu „M jak miłość”.

 

 

 

Co ciekawe, Lipowska zdradziła również wysokość swojej emerytury. Świadczenie nie jest zbyt duże. Aktorka wyjawiła, że gdyby nie pieniądze z serialu, nie mogłaby sobie pozwolić na wiele rzeczy.

– Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko – wyznała aktorka.

 

Zobacz też: Polska pisarka radzi kobietom jak wychować sobie faceta! Bicie męża to 

Zdjęcie: YoutubeKomentarze