To już pewne! Składki na ZUS nie będą…

Minister rozwoju Jadwiga Emiliewicz zapowiada, że składki ZUS nie będą zmieniane. Dla przedsiębiorców rząd chce wprowadzić inne ulgi.

W rozmowie z money.pl Jadwia Emiliewicz, minister rozwoju przyznała, że nie przewiduje żadnych zmian odnośnie wysokości składek na ubezpieczenia społeczne. To poniekąd dobra i jednocześnie zła wiadomość. Składki nie pójdą w górę przez decyzję polityczną, jednak będą i tak rosnąć wraz z pensjami Polaków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świadczenie 500+ dla obu rodziców? Jest decyzja rządu!

 

Kwotę w wysokości 1 431, 48 zł w roku 2020 na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne wydadzą przedsiębiorcy. Co miesiąc trzeba będzie wyciągnąć niemal 10 procent. Jest to znacznie więcej niż jeszcze rok temu. Ponadto jest to najwyższa podwyżka w historii.

Im wyższe są prognozy średniego wynagrodzenia w Polsce, tym wyższe składki płacą przedsiębiorcy. Nie maj jednak szans na jakiekolwiek zmiany.

,,Wzrost składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne wynika z rosnących pensji Polaków. I w tym zakresie nic się nie zmieniło. Przedsiębiorcy nie są zadowoleni, gdy koszty prowadzenia działalności idą w górę i jest to zrozumiałe. Trzeba pamiętać, że właściciele firm są jednak beneficjantami wzrostu gospodarczego z ostatnich pięciu lat. „-  mówi dla money.pl Jadwiga Emilewicz

 

ZOBACZ TAKŻE: Radwańska w ciąży! Radosną nowiną podzieliła się na Instagramie

Minister podkreśliła, że „składki na ZUS są jakie są”, a rząd od dawna pracuje nad innymi ulgami.

– Przygotowujemy inne ulgi dla przedsiębiorców, żeby mogli odetchnąć finansowo mówi.

Podkreśla także, że od 1 lutego spora grupa małych przedsiębiorców może skorzystać z programu „Mały ZUS Plus”. To nowa wersja funkcjonującego od ubiegłego roku obniżania składek dla najmniejszych firm.

 

źródło: money.pl

fot. pixabayKomentarze