To KONIEC obostrzeń?! Minister Szumowski przekazał oficjalne informacje.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział o stopniowym zmniejszaniu  obostrzeń.

-To musi być zrobione w sposób etapowy. Jak szybko czy wolno te etapy będą następowały, musimy oceniać z punktu widzenia liczby chorych, wzrastającej liczby zachorowań – mówił na antenie TVN24 w programie Faktach po Faktach” minister zdrowia Łukasz Szumowski

Sposób etapowy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział na antenie TVN24, że szczegóły w sprawie stopniowego zmniejszania obostrzeń zostaną przekazane w czwartek.

– Będziemy jutro komunikowali, pan premier będzie komunikował cały plan, jak będzie to postępowało – mówił szef resortu zdrowia. Jak dodał musi to być robione w sposób etapowy.

– Musimy między kolejnymi etapami mieć możliwość oceny sytuacji. Jak szybko czy wolno te etapy będą następowały, musimy oceniać z punktu widzenia liczby chorych, wzrastającej – bo będzie wzrastała – liczby zachorowań. W związku z tym konkrety będziemy przedstawiali jutro – dodał.

Minister zdrowia powiedział także o niezwykle skomplikowanej sytuacji w domach pomocy społecznej. Tam zakażona jest znaczna liczna pensjonariuszy, ale także personelu.

– Na ponad 80 tysięcy osób, które są w DPS-ach, chorych w tej chwili jest około 240. To pokazuje skalę. I na 830 DPS-ów w Polsce tylko 20 ma problem – przekonywał. Zapewnił, że tam, gdzie potrzebne jest wsparcie, angażuje się w nie wojsko i dostarczane są między innymi środki ochrony osobistej.

– Na pewno jednostkowe dramaty są bardzo poważne, ale też skala zjawiska na szczęście – mam nadzieję, że się gwałtownie nie rozszerzy – nie jest tak drastyczna, jakby się wydawało z potocznej wieści – dodał.Komentarze