dzieci i dziadkowie

To oni są najgroźniejsi dla dzieci. Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości

Kontrowersyjne tezy zostały opublikowane przez brytyjskich uczonych. Ich zdaniem największe zagrożenie dla dzieci czai się bardzo blisko nich. 

Dziadkowie – większość z nas wspomina ich bardzo ciepło. Rozpieszczali nas, bawili się z nami, dawali cukierki i bronili przed rodzicami. Okazuje się, że cechy przez nas uważane za najlepsze są… zagrażające życiu dzieci!

 

Zdaniem uczonych przebywanie z dziadkami generuje wiele negatywnych dla zdrowia skutków. Karmienie dzieci słodyczami i tłustym, niezdrowym jedzeniem to prosta droga do zapewnienia im w przyszłości raka i cukrzycy, oraz innych schorzeń.

 

ZOBACZ: Molestował 9-letnią wnuczkę. Jego tłumaczenia są obrzydliwe!

 

Do tego, zdaniem uczonych, dziadkowie narażają bardzo często swoje wnuki na kontakt z dymem tytoniowym, co dodatkowo obciąża młode organizmy. Z racji wieku nie zawsze są w stanie zapewnić dzieciom wystarczającą aktywność fizyczną – a to, połączone z np. nadmiernym karmieniem słodyczami, które są zarówno nagrodą jak i dowodem miłości daje opłakane rezultaty.

 

Przekonania starszych osób o nieszkodliwości nadwagi mogą także wynikać z ich doświadczeń w młodości – starsze pokolenia, często żyjące za młodu w biedzie nie uważają nadwagi za coś złego, a raczej za symbol statusu materialnego i wysokiej pozycji.

 

ZOBACZ: Krew mordowanej babci zachlapała jej buzię. 5-latka świadkiem potwornej zbrodni!

 

Oczywiście działanie dziadków nie jest intencjonalne – są po prostu wychowani w innych realiach. Nowoczesne kampanie prozdrowotne nie docierają do nich, bo koncentrują się na młodszych grupach wiekowych. Zmiana tej tendencji to jeden z postulatów uczonych prowadzących badania. Ich wnioski to efekt analizy 18 różnych badań przeprowadzonych w 56 krajach.

 

W pewnej części nie sposób nie zgodzić się z naukowcami – zdecydowanie nasi dziadkowie, to osoby z zupełnie innych realiów. Jednak zamiast krytykować warto edukować i doceniać – ponieważ dziadkowie zazwyczaj mnóstwo serca poświęcają swoim wnukom i być może wystarczy z nimi rozmawiać aby pewne nie najlepsze przyzwyczajenia wyeliminować. Z drugiej strony… spotkaliście kiedyś starszą osobę, która nie byłaby uparta?

 

independent.co.ukKomentarze