Tragiczna pomyłka. Wykonano aborcję nie na tej kobiecie!

Do tragicznej pomyłki doszło w praskim szpitalu, gdzie personel pomylił pacjentki i wykonał aborcję nie na tej kobiecie.

W efekcie usunięto ciążę u kobiety w czwartym miesiącu. Oto szczegóły!

 

zdjęcie ilustracyjne – pexels

 

Aborcja nie na tej kobiecie

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 25 marca 2024 r. w Praskim Szpitalu Uniwersyteckim na Bulovce. Jedna z kobiet miała mieć zabieg usunięcia ciąży z powodu choroby, inna zaś stawiła się na rutynowe badania w 19 tygodniu ciąży. Niestety pomylono pacjentki i usunięto zdrowe dziecko u zdrowej kobiety!

Rzeczniczka  szpitala, Eva Stolejda Libigerová potwierdziła:

 

Personel dokonał aborcji zdrowej kobiecie w czwartym miesiącu ciąży w wyniku pomylenia pacjentek*

 

Głos także zabrał przedstawiciel czeskiego Ministerstwa Zdrowia:

 

Ministerstwo Zdrowia zostało poinformowane przez dyrektora szpitala i ordynatora kliniki ginekologiczno-położniczej o zdarzeniu niepożądanym, które miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim Bulovka w dniu 25 marca br. Ministerstwo Zdrowia składa wyrazy głębokiego żalu pacjentowi i całej rodzinie. Nastąpiła niewybaczalna awaria czynnika ludzkiego i sprawcy zostali usunięci ze służby.

– powiedział rzecznik Ondřej Jakob.

 

Aborcja – tragiczna pomyła w szpitalu

Szpital przeprosił poszkodowaną pacjentkę, a personel, który dokonał omyłkowej aborcji został zwolniony, trwa także wewnętrzne dochodzenie w celu wyjaśnienia tragicznej pomyłki. Sprawę podjęła także czeska policja – najpierw po medialnych informacjach, a obecnie po zgłoszeniu od przedstawiciela prawnego poszkodowanej.

 

Na podstawie nowo uzyskanych informacji w tej sprawie śledczy wszczęli postępowanie karne w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na uszkodzeniu ciała na skutek zaniedbania

 

Dziękujemy mediom za publikację apelu do pokrzywdzonych kobiet. W dniu dzisiejszym skontaktował się z nami przedstawiciel prawny jednej z ofiar, który reprezentuje tę kobietę

– podano w komunikacie.

 

Jak można się domyślić, dla poszkodowanej kobiety, utrata ciąży to prawdziwy dramat. I z pewnością niedoszła matka jest w wielkim szoku po tym, co się stało.

 

Poddała się aborcji. Dziecko kazano jej zabrać w pudełku po butach!

 

 

źródło/cytaty: idnes.cz

Komentarze