Tragiczne wieści. Legendarny muzyk, twórca największych hitów zmarł na koronawirusa!

Media przekazały tragiczne wieści. Legendarny muzyk, twórca największych hitów zmarł w wyniku choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Ze świata płyną kolejne przykre wiadomości o ofiarach koronawirusa. Media poinformowały o śmierci legendarnego muzyka, twórcy największych hitów. Był uwielbiany przez fanów. O śmierci poinformował w sobotę zespół wokalisty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Specjaliści BIJĄ NA ALARM! Chodzi o jajka i ich przechowywanie!

 

Nie żyje Lou A. Kouvaris, gitarzysta legendarnej amerykańskiej formacji rockowej/heavy metalowej Riot. Współpracował także z innymi legendami muzyki. Był gitarzystą w zespole Journey, Neila Younga, oraz Tom Petty & Heartbreakers. Zmarł w wieku 65 lat a przyczyną śmierci była choroba COVID-19 wywołana koronawirusem SARS-CoV-2. Gitarzysta pochodził z Grecji. Jest współautorem jednych z największych hitów grupy muzycznej Riot. Większość z nich znalazła się na debiutanckim albumie Rock City. Dzięki niemu powstały utwory takie jak „Warrior”, „Gypsy Queen” czy tytułowe „Rock City”.

 

– Riot stracił kolejnego brata. Lou grał z nami na naszym pierwszym materiale „Riot City” oraz występował z nami wiele razy na koncertach z obecnym składem. Jesteśmy zasmuceni jego odejściem. – napisano na fanpage zespołu.

 

Gitarzysta zmarł w szpitalu w Nowym Jorku.  W Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych koronawirusem osób jest najwyższa. Obecnie liczba wynosi już ponad 115 tysięcy przypadków. 2000 osób zmarło. Z zakażeniami zmagają się także dziesiątki znanych wokalistów, muzyków i gwiazd sceny muzycznej. Ponadto wielu z nich jest w podeszłym wieku.

 

fot. pixabay

źródło: muzyka interiaKomentarze