U kierowcy autobusu wykryto koronawirusa, mógł zarazić TYSIĄCE osób! Sanepid szuka pasażerów!

SANEPID

Sanepid szuka pasażerów jednego z przewoźników. Pojawiły się informacje, że mężczyzna kierujący pojazdem był zakażony koronawirusem. Mógł zarazić setki a nawet tysiące osób. 

Sanepid zaapelował o kontakt tych osób, które przemieszczały się autobusem z kierowcą zakażonym koronawirusem. Pasażerowie powinni jak najszybciej poinformować inspektorat sanitarny. Znamy kursy, na których przed hospitalizacją jeździł mężczyzna.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCA decyzja sklepu. W Lidlu NIE BĘDZIE MOŻNA kupić już niektórych produktów!

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś przygnębiające informacje odnośnie kolejnej ofiary koronawirusa. W bolesławieckim szpitalu zmarł 71-letni mężczyzna. Byl on kierowcą PKS Tour Jelenia Góra. Objawy zakażenia koronawirusem zaobserwował u siebie 13 marca. To właśnie tego dnia po raz pierwszy źle się poczuł. Początkowo leczył się sam i starał się nie wychodzić z domu, jednak 18 marca pogotowie zabrało go do placówki w Bolesławcu.

 

Stan mężczyzny bardzo się pogorszył. Wystąpiła ostra niewydolność oddechowa i pacjent zmarł. O tym, że kierowca był zarażony koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Miał 71-lat. Ustalono , kiedy mężczyzna odbył swoje ostatnie kursy. Od kilku dni trwa poszukiwanie pasażerów. GIS nie przestaje apelować i prosi o kontakt podróżnych oraz osoby, które mają wiedzę, kto wtedy korzystał z usług przewoźnika.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze bardzo prosi o kontakt osoby, które w dniach od 9 do 13 marca 2020 roku podróżowały autobusem PKS Tour Jelenia Góra na trasie:

 

  • Jelenia Góra – Szklarska Poręba: w godzinach 13:15, 16:30 i 18:45,
  • oraz na trasie Szklarska Poręba – Jelenia Góra: w godzinach 15:40, 18:25 i 21:00

 

Podróżujacy proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami: 75 64 355 89 lub 75 64 573 92.

 

 

FOT. freepikKomentarze