pogoda, śnieg, śnieżyca, ostrzeżenie, imgw, śnieg

UWAGA! JUTRO POGODOWY ARMAGEDON! Intensywne opady śniegu mogą sparaliżować kraj. Ostatnie tchnienie zimy będzie dotkliwe!

Na jutro i sobotę zapowiada się naprawdę paskudna pogoda. Intensywne opady deszczu i śniegu mogą przechodzić w zawieje. Znaczna część naszego kraju znajdzie się w zasięgu złej pogody. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla kilku województw. 

 

Najgorsza pogoda zapowiada się dla Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski. Jednak opady deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią prawdopodobnie w niemal całej południowej i centralnej Polsce. W niektórych miejscach może spaść nawet 15 centymetrów białego puchu!

 

Niektóre modele pogodowe przewidują najmocniejsze opady śniegu w okolicach Warszawy i Łodzi. Mimo rozbieżności, co do miejsc najsilniejszych opadów, nikt nie ma wątpliwości, że te nastąpią. Otwarta pozostaje kwestia, gdzie będą naprawdę duże.

 

Wraz ze spadkiem temperatury w nocy pojawią się na drogach dotkliwe i niebezpieczne oblodzenia. Słupek rtęci może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza. Dodatkowo sytuację utrudnią gwałtowne porywy wiatru, nawet do 70 km/h.

 

 

Modele pogodowe wciąż gwałtownie się zmieniają, nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że południe kraju musi się przygotować na bardzo złą pogodę. Otwarta jeszcze pozostaje kwestia, jak mocno popada na Mazowszu, ziemi łódzkiej, czy w Wielkopolsce. Wydaje się, że jedynie mieszkańcy północy naszego kraju mogą czuć się względnie bezpiecznie.

 

 

Możemy mieć nadzieję, że dalsze przewidywania synoptyków sprawdzą się i od wtorku nastąpi poprawa pogody i nadejście wiosny.