Uwaga na gwałtowne BURZE! IMGW wydało ostrzeżenia – będzie wiało prawie 100 km/h!

IMGW wydał ostrzeżenia na środę przed gwałtownymi burzami. Alerty drugiego stopnia obowiązują w województwach śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Alerty pierwszego stopnia wydano dla  łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dziś po południu i wieczorem może być bardzo niebezpiecznie. 

W województwach, dla których wydano na dzisiaj ostrzeżenia drugiego stopnia, może spaść od 30mm do nawet 50mm deszczu, zaś wiatr osiągnie w porywach 90 kilometrów na godzinę. Miejscowo może z nieba polecieć także grad. Trafność tych prognoz i ich prawdopodobieństwo IMGW określa na 80%.

 

ZOBACZ TEŻ: Poszedł nad rzekę na ryby. Zamiast tego wyłowił skarb sprzed 700 lat!

 

W województwach z wydanym I stopniem zagrożenia może spaść od 20 do 30mm deszczu, a wiatr osiągnie w porywach do 80 kilometrów na godzinę. IMGW zaleca więc ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych na bieżąco.

 

Pierwszy stopień zagrożenia pogodowego oznacza, że na danych obszarach mogą wystąpić zjawiska pogodowe o nasileniu, które może doprowadzić do strat materialnych i zagrożenia życia i zdrowia. Drugi stopień oznacza natomiast możliwość wystąpienia zjawisk, po których dojdzie do dużych strat materialnych i dużego zagrożenia dla zdrowia i życia.Komentarze