Ważna prokurator za korupcję wyrzucona z zawodu!

W związku z aferą korupcyjną Anna Habało, szefowa rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej, zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu została wyrzucona z zawodu.

Jak informuje portal rzeszow-news.pl, decyzję podjął sąd drugiej instancji, co oznacza, że wyrok się uprawomocnił i Anna Habało straciła immunitet. Dzięki temu, inni prokuratorzy mogą postawić jej zarzuty w związku z aferą podkarpacką.

Prokuratorzy z Warszawy chcą jej postawić kilka zarzutów, między innymi: przyjęcia łapówki oraz powoływania się na wpływy. Wówczas ważne mogą być zeznania byłej szefowej apelacji w Rzeszowie. Mogą one pogrążyć wiele znanych osób na Podkarpaciu.

Anna Habało szefową Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie była od 2007 roku. Została odwołana 31 marca 2015 roku. Agenci z Centralnego Biura Antykorupcyjnego w lipcu 2014 roku przeszukali około 20 miejsc w całym kraju, by znaleźć dowody na korupcję w Ministerstwie Infrastruktury. CBA przeszukało również gabinet Habało.

W październiku 2015 roku sąd dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym podjął nieprawomocne decyzje dotyczące wyrzucenia Anny Habało z zawodu i pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej. Obie decyzje Habało zaskarżyła. Pierwsza właśnie się uprawomocniła.

To pierwszy w najnowszej historii Polski przypadek odwołania tak wysokiego rangą pracownika prokuratury.

Zobacz także:  DAŁ ŁAPÓWEK NA PONAD MILION ZŁOTYCH!

Natalia W.

Komentarze