Dobre WIEŚCI związane z KORONAWIRUSEM!

dobre wieści

W czasie zagrożenia epidemicznego z uwagą śledzimy wieści dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa.

W większości wieści jakie do nas docierają, są niepokojące. Jednak pojawiają się też pozytywne głosy.

To okazja?

Fotograf specjalizujący się w sesjach ślubnych, rodzinnych i w fotografii komercyjnej zwraca uwagę na inny aspekt sytuacji. Paweł Jakubczyk nawiązuje do codziennego zagonienia i braku czasu.

Na co dzień, często narzekamy, że nie mamy czasu na to czy tamto – na przebywanie z rodziną, na hobby, ćwiczenia czy odpoczynek.

Teraz jesteśmy przymuszeni do tego, by pewne aktywności ograniczyć, zwalniając miejsce na inne.

Dobre wieści

Fotograf zachęca nas do odkrycia i tej strony epidemii:

„Mam dobre wieści!
Zostając w domu mamy niebywałą okazję, by dowiedzieć się, jak to jest, jak kiedyś było, gdy rodziny spędzały ze sobą dużo czasu. Na początku pójdą w ruch urządzenia elektroniczne, ale to się szybko nudzi.

Zaczniemy rozmawiać, poznawać się, odkrywać nowe rzeczy. Wierzę w to, że ogromna część rodzin wyniesie dużo dobrego z obecnej sytuacji. I o to chodzi! Doświadczając ciepła, radości oraz satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu część z nas przestanie gonić za ładniejszym samochodem czy większym mieszkaniem, zacznie żyć.”

 

Zobacz też: Poruszające słowa Ani Lewandowskiej: Najbardziej obawiam się…

Cieszmy się życiem

Paweł Jakubczyk zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie epidemia koronawirusa. Jednak i tak zachęca nas w tym czasie do celebrowania i doceniania życia:

„To super ważne, ale pomimo to [przyp red. pomimo różnych ograniczeń] ŻYJMY! Jest masa miejsc, gdzie nie spotkamy innych ludzi lub będzie łatwo ominąć ich w bezpiecznej odległości. Wszędobiegającemu jest łatwo to napisać. Wy również możecie się rozejrzeć za miejscem na KRÓTKI spacer, złapanie ciepłych promieni słońca i rześkiego powietrza. Gdzieś z dala od miasta, jeśli nie znacie innych miejsc.

Cieszmy się życiem, bo co nam pozostaje? To nie kwestia, kiedy umrzemy, bo śmierć na wszystkich czeka. To kwestia jak żyjemy? Tu i teraz. Nie ważne, czy został nam dzień, rok czy lat pięćdziesiąt. Cieszmy się życiem i sobą nawzajem. A gdy skończy się to okropieństwo, mówmy obcym dzień dobry, uśmiechajmy się nawzajem. Przepuszczajmy pieszych, ustępujmy miejsca, bądźmy serdeczni.”

Zachęcamy do takiego właśnie spojrzenia na obecną sytuację i wzięcia z niej tego, co może być dobre!

 

fot. facebookKomentarze