Wdowa po Adamowiczu ujawniła swój majątek! „PIĘĆ mieszkań, TRZY działki, luksusowy Mercedes i…”

Magdalena Adamowicz w swoim oświadczeniu majątkowym wykazały ogromny majątek. Wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska ma kilka nieruchomości, papiery wartościowe i oszczędności w kilku walutach.

Majętna wdowa

Oświadczenie majątkowe dotyczy ubiegłego roku i zostało opublikowane na stronie internetowej Sejmu. Magdalena Adamowicz jest posłanką w Parlamencie Europejskim. Z tego tytułu w zeszłym roku zarobiła 107 tysięcy euro. Na złotówki daje to 479 tysięcy złotych. Do tego jako pracownik Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Wychowanie Fizycznego i Sportu zarobiła 18,8 tysiąca złotych oraz 12,2 tysiąca złotych. Uzyskała tez 13, 3 tyś. zł z wynajmowania mieszkań.

Rady nadzorcze i waluty

Wdowa po prezydencie Pawle Adamowiczu zasiada w radach nadzorczych kilku spółek. Z tego tytułu otrzymała w zeszłym roku ponad 73 tysiące złotych. Zgromadziła tez majątek w różnych walutach. Adamowicz posiada w złotówkach 282 tysiące złotych,  111 tyś. euro, 3,6 tyś. dolarów, 2  tyś. franków szwajcarskich i 44 funty brytyjskie.

Facebook/Magdalena Adamowicz

Pięć mieszkań

Magdalena Adamowicz posiada akcje 10 spółek. W oświadczeniu zaznaczyła, że wszystkie akcje nabyła jako spadek. Z tytułu dywidend otrzymała 67 tyś. zł. Posiada papiery wartościowe, które warte są 230 tyś. zł oraz polisy ubezpieczeniowe o wartości ponad 46 tyś. zł. Do tego Adamowicz posiada pięć mieszkań. Są to nieruchomości o powierzchni 150 m2 i wartości 909 tyś. zł, w czterech pozostałych mieszkaniach jest współwłaścicielką. To lokale od 52 do 79 m2. Ich wartość wynosi 1,8 mln zł. Do tego wdowa po prezydencie Gdańska jest właścicielką trzech działek o wartości 375 tyś. zł.

Auto i biżuteria

Magdalena Adamowicz posiada Mercedesa GLK Z 2013 roku, który jest warty 57 tyś. zł. Do tego ma biżuterię, zegarki i dzieła sztuki, które warte są 40 tyś. zł. Europosłanka posiada trzy kredyty e frankach szwajcarskich. Pozostało jej do spłaty jeszcze 915 tyś. zł.

Facebook/Magdalena Adamowicz

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Magdalena AdamowiczKomentarze