[Wideo] Fatalny upadek Davida Siegela w Zakopanem. Przerwa skoczka potrwa nawet…

22-letni reprezentant Niemiec, David Siegel, który zaliczył fatalny wypadek podczas konkursu drużynowego w Zakopanem przeszedł już operację kolana. Skoczek będzie musiał pauzować od 8 do 10 miesięcy.

 

David ma pełne wsparcie w czasie rehabilitacji. Jeśli leczenie przebiegnie prawidłowo będzie mógł wrócić do treningów osiem-dziesięć miesięcy – powiedział lekarz Mark Dorfmueller, cytowany serwis ski-fis.com.

 

Przypomnijmy, że Niemiec doznał kontuzji podczas drugiej serii drużynowego konkursu w Zakopanem. Młody skoczek poszybował aż za 142 metr, ale nie udało mu się ustać tej próby. Po pierwszych diagnozach okazało się, że 22-latek ma zerwane więzadła.

 

 

Jakby to dobrze ująć… Warunki były dobre, zawodnicy bili rekord skoczni. Siegel to młody, niedoświadczony zawodnik. Pierwszy raz w życiu zmierzył się z taką odległością podczas konkursów. To był dla niego jeden z najlepszych skoków w życiu. Brakowało przyzwyczajenia do tak dalekich odległości. Stoch czy Kraft mogliby wylądować nawet telemarkiem. Przy takich skokach potrzeba doświadczenia. David jest wysoki. Skoczkowie o takiej budowie mają kłopoty przy lądowaniu. Tak było zawsze – powiedział Ryszard Guńka, sędzia FIS w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

 

Źródło: fis/sport.tvp

Fot.:  youtubeKomentarze