Wysokie temperatury i ostre słońce mogą nas zabić! Sprawdź jak bezpiecznie chronić się przed upałami w lato!

Okres wakacji kojarzy nam się z beztroskim lenistwem, ale również słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami, które mogą być dla nas śmiertelnie niebezpieczne. Warto więc skupić się na swoim zdrowiu i bezpiecznie chronić przed upałami. Jak? Podpowiadamy.

Wysokie temperatury i ostre słońce to śmiertelny wróg dla naszej skóry i zdrowia. Zbyt długa i częsta ekspozycja ciała w upalną pogodę może doprowadzić z czasem do groźnych chorób skóry, a nawet nowotworów. Co zrobić by bezpiecznie się przed nimi chronić? Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć przebywanie na słońcu do minimum. Warto o tym pamiętać w godzinach kiedy słońce świeci najmocniej i jest najgoręcej. Jeśli już musimy przebywać na słońcu powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie. Przede wszystkim zadbajmy o jakieś nakrycie głowy, które skutecznie ograniczy działanie groźnych promieni słonecznych. Warto również mieć na nosie okulary przeciwsłoneczne chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

ZOBACZ:PILNE! Potężny wzrost zakażeń w kopalniach na Śląsku. Jest decyzja rządu

 

W gorący letni dzień powinniśmy również pamiętać o nawadnianiu organizmu. Butelka wody będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli nam ugasić pragnienie. Powinniśmy pamiętać, by w gorące dni przyjmować od 2 do 3 litrów płynów dziennie. Najlepsza będzie niegazowana woda mineralna lub soki owocowe. Unikajmy picia napojów gazowanych i płynów zawierających kofeinę. Jeżeli jesteśmy w domu i doskwiera nam upał dobrą opcją będzie zakup nawilżacza powietrza bądź przenośnego wentylatora, który skutecznie pozwoli nam przetrwać nawet najgorsze upały. Warto również przewietrzyć mieszkanie. Róbmy to jednak w godzinach wieczornych, a najlepiej przed snem kiedy temperatury są zdecydowanie niższe niż w południe. Kiedy wychodzimy na zewnątrz powinniśmy zadbać o odpowiedni strój. Idealnym rozwiązaniem będą cienkie, przewiewne koszule w jasnych kolorach. Co ciekawe skuteczniej ochronią nas długie rękawy. Dzięki nim nie będziemy eksponować ciała na szkodliwe promieniowanie unikając tym samym groźnych poparzeń i podrażnień skóry, który są dla nas niebezpieczne.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Lekarze alarmują! STRES we wczesnym okresie życia może ZWIĘKSZAĆ RYZYKO…Komentarze