ZAKAZ handlu 6 grudnia? Prezydent nie pozostawia złudzeń!

Cała Polska zmaga się z epidemią koronawirusa już od kilku miesięcy. Liczba zakażeń cały czas rośnie. Na razie nie wiadomo kiedy liczba zakażeń zacznie spadać. Już niedługo ważny dzień tj. 6 grudnia Mikołajki, które w tym roku przypadają w niedzielę. Czy 6 grudnia będzie obowiązywał zakaz handlu? Prezydent Andrzej Duda nie pozostawił złudzeń!

W całej Polsce liczba zakażeń od wielu miesięcy stale rośnie i nie widać aby liczba zakażeń miała spadać. Wszyscy zastanawiają się, czy 6 grudnia (Mikołajki) który przypada w niedzielę sklepy zostaną otwarte.

Prezydent Andrzej Duda wydał właśnie decyzję w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Dzieci nie wrócą do szkół? Te słowa ministra nie pozostawiają ZŁUDZEŃ!

Prezydent Duda podpisał właśnie ustawę dotyczącą handlu w niedzielę – 6 grudnia. Zakłada ona, że wszystkie sklepy w tym dniu będą otwarte.

Oznacza to, że 6 grudnia zakupy będzie można robić zarówno w sklepach spożywczych, jak i sklepach odzieżowych, z butami, czy w sklepach RTV AGD.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Termin ferii ulegnie ZMIANIE?! Premier UJAWNIŁ ważne informacje!

Dlaczego zdecydowano się na zniesienie zakazu handlu 6 grudnia?

Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej

-taką informację możemy przeczytać w uzasadnieniu.

Warto również dodać, że zniesienie zakazu handlu nastąpi także  13 i 20 grudnia 2020 roku.

Komentarze