ZŁA PASSA TVP TRWA! NAJPIERW OPOLE, NIEDAWNO „JAKA TO MELODIA”, A TERAZ… Kolejna ważna impreza odwołana.

TVP nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw odwołanie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ostatnio zawirowania wokół teleturnieju „Jaka to melodia”, a teraz najprawdopodobniej kolejna ważna impreza nie zostanie wyemitowana w TVP.

Mazurska Noc Kabaretowa, którą od 18 lat widzowie mogą oglądać w Telewizji Polskiej, w tym roku może zostać wyemitowana przez inną telewizję.

Jacek Kurski, prezes TVP wypowiedział się na ten temat, na Twitterze, dementując te nowości:

 

TVP chce i zawsze chciała transmitować Mazurską Noc Kabaretową. Czekamy jedynie na zaproszenie organizatorów”.

 

Komunikat wydało także Centrum Informacji TVP.

 

Telewizja Polska jest otwarta, zainteresowana i przygotowana do pełnej współpracy przy wydarzeniach, związanych z polską sceną kabaretową, jednocześnie pozostawiając twórcom pełną swobodę w doborze artystów i tworzeniu programu tych wydarzeń. TVP nie widzi żadnych przeszkód, by transmitować tegoroczną Mazurską Noc Kabaretową i serdecznie zaprasza organizatorów tego oraz innych wydarzeń kabaretowych do współpracy – czytamy w oświadczeniu.

 

Jak się okazuje, tym razem wina nie leży po stronie Telewizji Publicznej, ale po stronie organizatorów, którzy mieli wyraźny problem ze skompletowaniem artystów.

 

Bezpośrednim powodem był brak możliwości skompletowania składu występujących, gwarantującego odpowiedni poziom artystyczny imprezy przy założeniu transmisji przez TVP 2 – wyjaśnia serwisowi press.pl Piotr Skotnicki, członek zarządu Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej „Paka”, organizator Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

 

Wszystko wskazuje jednak na to, że Mazurska Noc Kabaretowa zostanie wyemitowana, ale nie w TVP. Piotr Skotnicki przyznał, że prowadzi już rozmowy na ten temat z inną telewizją, nie podał, jednak konkretnie z jaką.

Źródło FAKT24.PL

MM

Komentarze