10-latek z COVID-19 pod respiratorem! Chłopiec walczy o życie w Gdańsku!

10-letni chłopiec trafił w stanie ciężkim do Szpitala Dziecięcego w Gdańsku. Chłopiec zakażony jest koronawirusem. Trwa walka o życie 10-latka.

Ciężki stan dziecka

10-letni chłopiec został przetransportowany ze Starogardu Gdańskiego do Gdańska. Chłopiec choruje na COVID-9, a jego stan określany jest jako ciężki. Chłopiec ma ciężkie zapalenie płuc i musi przebywać pod respiratorem. Krystyna Koziełło-Stanke ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku powiedziała w TVN24:

To niestety przykład na to, że wirus atakuje też młode osoby. Chłopiec jest nieprzytomny. Do Gdańska trafił wczoraj. Ma choroby towarzyszące. Jest niewydolny oddechowo i zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Także to jest przyczyną zapalenia płuc.

Szczepienia dla dzieci

10-letni chłopiec nie mógł się zaszczepić, ponieważ szczepienia dla dzieci poniżej 12.roku życia dopiero się zaczną. Będą możliwe od 13. grudnia. Lekarze apelują, żeby szczepić się, ponieważ to może uchronić również najmłodszych przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Od początku pandemii w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przebywało w sumie 174 dzieci, które chorowały na COVID-19. Aktualnie jest ich 14. Najmłodszy pacjent nie ma nawet miesiąca. Dzieci coraz częściej chorują objawowo.

Źródło: TVN24

Zdjęcie: Pexels

 Komentarze