10 banalnie prostych nawyków, które uchronią cię przed chorobami!

Wprowadź do swojego życia nawyki, które uchronią cię przed chorobami.

Najprostszym i najtańszym sposobem dbania o zdrowie jest zapobieganie chorobom.

 

Przedstawiamy garść sprawdzonych sposobów, które przełożą się na twoje dobre samopoczucie.

 

1.Nie pomijaj śniadań. Koncentracja, pamięć czy kojarzenie funkcjonują gorzej, jeśli nie zjemy śniadania. Dietetycy zalecają jedzenie śniadania nie później niż do dwóch godzin po przebudzeniu.

 

2. Jedz posiłki regularnie (najlepiej co 3 godziny).

 

3.Kochaj się na zdrowie. Satysfakcjonujący seks zmniejsza wydzielanie neuropeptydu Y (NPY). Ta substancja występuje w układzie nerwowym i jest jednym z neuroprzekaźników odpowiedzialnych za uczucie głodu.

 

4.Jeśli czujesz mały głód napij się wody. Mały głód może być tak naprawdę małym pragnieniem. Lepiej więc wypić pół szklanki wody, by się przekonać, że czasami to w zupełności wystarcza!

 

5.Wysypiaj się. To właśnie w czasie snu przysadka mózgowa wydziela hormon wzrostu (hGH). Pod jego wpływem rośnie nasz organizm w dzieciństwie. Warto jednak pamiętać, że dorośli też potrzebują hGH (przynajmniej do 50. roku życia). Później produkcja tej substancji w naturalny sposób ustaje.

 

6.Nie zapominaj o dobrych bakteriach. Warto jeść pokarmy, w których występuje dużo pożytecznych dla nas mikrobów.Mogą to być np. kiszonki oraz naturalne jogurty.

 

7.Postaw na owoce i warzywa.

 

8.Zadbaj o relaks i regularną aktywność fizyczną.

 

9.Kolację zjedz na 3 godziny przed snem. Późne kolacje sprzyjają nadwadze i otyłości. Zjadanie posiłku 3 godziny przed snem może pomóc w budowaniu masy mięśniowej, regeneracji tkanek i pozbyciu się zbędnych kilogramów.

 

10. Buduj w sobie wdzięczność i życzliwość. Harmonia, spokój, bycie miłym i uśmiechniętym sprzyja odporności.

 

ZOBACZ TEŻ:Bardzo surowy trener JENNIFER LOPEZ! „Potrzebujesz 10 minut na (…)”

 

Źródło:focus.pl/pixabayKomentarze