1200 zł DLA KAŻDEGO?! Szykuje się REWOLUCJA?!

Czy będzie 1200 zł dla każdego? Czy szykuje się prawdziwa rewolucja? Co się dzieje? Czy takie są plany rządu?

Czy w Polsce pojawi się dochód podstawowy? Czy Polskę na to stać? Czy dostaniemy pieniądze za darmo?

Jak w Polsce można wprowadzić takie świadczenie?

– Można rozważać wiele modeli realizacji dochodu podstawowego. Np. uwzględnia się przyznanie osobom nieletnim świadczenia w pełnej wysokości, w połowie standardowej wysokości lub w ogóle. Nie ma też jednoznacznego stanowiska ekspertów, czy świadczenie powinno przysługiwać migrantom. Skoro więc nie wiadomo, jak konkretnie taki program miałby wyglądać, to nie wiadomo też, w jakiej mierze jego finansowanie miałoby się odbywać poprzez rezygnację z niektórych obecnych wydatków socjalnych – powiedziała w rozmowie z money.pl Paula Kukołowicz, z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Nie wiadomo, czy takie świadczenie byłoby popierane przez wszystkich obywateli i czy są pieniądze w budżecie na aż tak dużą pomoc.

– Nasze badanie pokazuje, że poparcie dla dochodu podstawowego jest wyraźnie wyższe wśród osób, które uznają, że państwo powinno dawać każdemu tyle samo. Tyle samo dostanie biedny, tyle samo bogaty i tyle samo osoba, która ma duże potrzeby, a nie jest w stanie samodzielnie ich zrealizować – powiedziała ekspertka.

Fot. Pixabay

Mogłoby to być 1200 zł zarówno dla biednych, jak i bogatych.

Po co nam dochód podstawowy?

Dochód podstawowy chroniłby ludzi na okoliczność chorób, wypadków losowych czy zmiany pracy. Byłby też idealny na czas przekwalifikowania.

Czy takie świadczenie zniechęciłoby niektórych do pracy? Zapewne tak. Ale innym na pewno zapewniłoby życiową stabilizację.

Zobacz także: Za TO Anna Mucha wyleciała z TVP! Powód SZOKUJE!

Fot. Pixabay

Źródło: money.pl

Komentarze