Bezterminowe więzienie dla terrorystów!

Rząd Australii ogłosił, że wprowadza bezterminowe kary więzienia dla osób skazanych za czyny związane z terroryzmem.

Zdaniem premiera Malcolma Turnbulla wobec terrorystów należy stosować takie same metody prewencji, jak w przypadku osób skazanych za czyny pedofilskie.

– Środki, jakie dziś ogłaszamy, mają na celu powstrzymanie terroryzmu, zapobieganie mu i zapewnienie bezpieczeństwa naszemu społeczeństwu – powiedział australijski premier. – To będzie bardzo realny bodziec, który ma skłonić ekstremistów pozostających w więzieniu, aby porzucili wszelką myśl o angażowaniu się w dalszą działalność terrorystyczną – dodał polityk.

Prokurator generalny Australii George Brandis wyjaśnił z kolei, że decyzja o zatrzymaniu terrorystów w więzieniu na czas nieokreślony będzie podejmowana przez sąd, który będzie brał pod uwagę opinie biegłych lekarzy i psychologów, a także opinię władz więziennych na temat zachowania tych osób w czasie odbywania kary.

Według Agencji Reutersa od 2014 roku w Australii stale rośnie zagrożenie terrorystyczne. Z kolei dane rządowe mówią, że tylko na Bliski Wschód miało wyjechać około stu Australijczyków, którzy zasilili szeregi terrorystów z Państwa Islamskiego.

 

BRKomentarze