BONY TURYSTYCZNE dla POLAKÓW! Sprawdź, czy otrzymasz „1000 plus” na WAKACJE!

Program 1000 plus nabiera coraz większego rozgłosu. Bon turystyczny ma na celu „podreperowanie gospodarki turystycznej” kraju w czasie pandemii koronawirusa. Dla kogo będzie przeznaczony?

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podał kolejne szczegóły dotyczące dofinansowań rządu do wakacji Polaków.

 

Na czym polega bon turystyczny „1000 plus”?

 

Jest to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

 

Taki bon będzie skierowany jedynie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Dodatkowo wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

 

„Ma być to bon dla osób mniej lub średnio zarabiających. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru, to jest kompromis” komentował Andrzej Gut-Mostowy.

 

W jakiej formie otrzymamy bon?

 

Pieniądze przeznaczone na ten program nie będą wypłacane bezpośrednio na konto pracownika, któremu przysługuje wsparcie.

Będą one realizowane w formie kart przedpłaconych (prepaid), którymi będzie można zapłacić w biurze podróży lub bezpośrednio w obiekcie noclegowym (jeżeli posiada terminal płatniczy).

 

„Chcemy ukierunkować przeznaczenie tego bonu na wydatki turystyczne konsumpcyjne – czyli branża noclegowa lub wszystkie powiązane z turystyką usługi takie jak biura podróży, usługi przewodnickie. Dlatego biura będą mogły przygotowywać różnego rodzaju pakiety” – wyjaśnił wiceminister na łamach gazeta.pl.

 

ZOBACZ TEŻ:Vera Wang ma 71 lat, a wygląda jak NASTOLATKA! Młody wygląd zawdzięcza…

 

Z programu może skorzystać 7 milionów Polaków, a więc 60 proc. wszystkich pracujących. Koszt przedsięwzięcia to około 7 miliardów złotych.

 

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze